Wydarzenia                       Piłka ręczna                       Szachy                       Siatkówka                       Akrobatyka

PMOS Chrzanów
Wydarzenia
Archiwum
O nas
Trenerzy
Baza
Galeria
Sukcesy
Obozy
Historia
Sekcje
Piłka ręczna chłopców
Siatkówka dziewcząt
Piłka ręczna dziewcząt
Akrobatyka
Wyniki
Piłka ręczna chłopców
Siatkówka dziewcząt
Piłka ręczna dziewcząt
Minisiatkówka
Akrobatyka
Inne
Plażówka
Piłka siatkowa
Piłka ręczna
Galeria
SZS
SZS
Kalendarz Zawodów Powiatowych
Licealiada Powiatowa
Kalendarz Imprez
Piłka Siatkowa
Piłka Ręczna
Imprezy Sportowe
Ferie z PMOS-em
Wakacje z PMOS-em
Inne
O stronie
Kontakt
Poprzez sport poznajemy Świat
Linki
Legnica Cup 2010

W dniach 28 -30 maja 2010 podopieczni Michała Gacka uczestniczyli w bardzo mocno obsadzonym, III Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej Młodzików „Legnica Handball Cup”. W pierwszej fazie turnieju rozgrywki prowadzono w dwóch grupach.
W pierwszym meczu nasi chłopcy ulegli MKS „Żagiew” Dzierżoniów, w kolejnym pokonali finalistę Mistrzostw Polski „Chrobrego Głogów” , w następnym 16:5 wygrali z ŚKPR Świdnica. W kolejnej fazie turnieju nasza drużyna wygrała ze „Zrywem” Chorzów 18:13, w tym meczu wyróżnił się Łukasz Głowicki który punktował w nie wiarygodnych sytuacjach. Pomimo porażki z TJ „Sokol” Nowe Veseli nasi chłopcy awansowali do półfinałów gdzie spotkali się z Mistrzem Polski „Zagłebiem” Lubin. Po dramatycznym meczu wygrali 15:14. W tym meczu cała drużyna zagrała na bardzo wysokim poziomie zachowując niemal sto procent skuteczności. Decydującą bramkę zdobył Bartosz Skiba, zaś Mateusz Buzdygan obronił 4 rzuty karne.
W finale nasi reprezentanci spotkali się kolejny raz z Głogowem , mecz wygrali 18:13.
Na wyróżnienie w tym spotkaniu zasługują Kuba Książek, Kamil Dziubiński, Kuba Lignar oraz Jasiu Orłowski.
Oprócz okazałego pucharu, medali i nagród rzeczowych drużyna została odznaczona pucharem FAIR PLAY ufundowanym przez Prezesa Dolnośląskiego Związku Piłki Ręcznej pana Sławomira Ptaka. UMKS-PMOS-SPR Libiąż podczas całego turnieju zgromadził najmniej upomnień i wykluczeń z gry.
Jak twierdzi trener drużyny Michał Gacek niemożliwe byłoby osiągnięcie tego sukcesu gdyby drużyna nie stanowiła takiego scementowanego kolektywu i gdyby nie wierzyła tak mocno w zwycięstwo.