Granty
Poprzez sport poznajemy świat
Liga Trzech Narodów w piłce ręcznej dzieci
Turniej Chłopców w Teramo - 2024

W dniach 8 - 14 lipca 2024 zespół chłopców rocznika 2010 przebywał na turnieju piłki ręcznej we włoskim Teramo. Do turnieju zwanego także Pucharem Świata w kategorii chłopców 2010 i młodsi zgłosiło się 15 zespołów, 3 polskie UMKS – PMOS Chrzanów A, UMKS – PMOS Crzanów B oraz UKS 50 Białystok. Zespoły rywalizowały w dwóch grupach systemem każdy z każdym.
8 LIONS TERAMO (Italia)

Po rozegranych meczach grupowych zespół UMKS-PMOS Chrzanów A uplasował się na 3 miejscu w grupie i w ćwierćfinale spotkał się z 2 miejscem grupy B – duńskim VIRUM SORGENFRI HB – VSH. Wynik końcowy 21:16 dał nam awans do rozgrywek finałowych (pierwsza czwórka turnieju). W półfinale zespół zagrał z faworytem turnieju TAICHUNG MUN CHUNG-LU. Drużyna z Tajwanu udowodniła swoją wyższość sportową wynikiem 21:12
Choć wynik końcowy nie do końca odzwierciedlał postawę naszych chłopaków na boisku. Fragmentami nawiązywaliśmy wyrównany pojedynek. Kolejnego dnia w meczu o 3 miejsce z włoską drużyną OGAN PESCARA po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2 bramkami. W drugiej połowie mecz stał się bardzo wyrównany i zakończył się remisem.
Pierwsza połowa dogrywki przebiegała równo bramka za bramkę. W końcówce drugiej części dogrywki zabrakło szczęścia i po dwóch rzutach w słupek bramki ulegliśmy ostatecznie Peskarze 21:19.

Klasyfikacja końcowa:
1. TAICHUNG MUN CHUNG-LUN JHS- (Tajwan)
2. ATL CLUB BOULOGNE BILLANCOURT (ACBB) (Francja)
3.OGAN PESCARA (Włochy)
4. UMKS - PMOS Chrzanów (Polska)

Zespół UMKS-PMOS Chrzanów B zajął 6 miejsce w grupie i nie awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Warto podkreślić iż Puchar Świata w Teramo odbył się po raz 51, centralne rozgrywki finałowe odbywają się na historycznym placu Męczenników o Wolność. Gdzie rywalizują drużyny we wszystkich kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn od 9 do 21 lat ze wszystkich kontynentów, z takich krajów jak: Libia, Algieria, Maroko, Senegal, Afryka Południowa Urugwaj, Afganistan, Ghana Indie, Palestyna, Uzbekistan, Tajwan, Bangladesz, Cypr, Tunezja, Australia i wiele innych. Przez pół wieku do Teramo przyjechało łącznie 10 tysięcy zespołów ze 114 krajów.