Wydarzenia                       Piłka ręczna                       Szachy                       Siatkówka                       Akrobatyka

PMOS Chrzanów
Wydarzenia
Archiwum
O nas
Trenerzy
Baza
Galeria
Sukcesy
Obozy
Historia
Sekcje
Piłka ręczna chłopców
Siatkówka dziewcząt
Piłka ręczna dziewcząt
Akrobatyka
Wyniki
Piłka ręczna chłopców
Siatkówka dziewcząt
Piłka ręczna dziewcząt
Minisiatkówka
Akrobatyka
Inne
Plażówka
Piłka siatkowa
Piłka ręczna
Galeria
SZS
SZS
Kalendarz Zawodów Powiatowych
Licealiada Powiatowa
Kalendarz Imprez
Piłka Siatkowa
Piłka Ręczna
Imprezy Sportowe
Ferie z PMOS-em
Wakacje z PMOS-em
Inne
O stronie
Kontakt
Poprzez sport poznajemy Świat
Linki
Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców
Powiatowa Licealiada w piłce ręcznej chłopców

13.11.08r w hali sportowej ZS w Libiążu odbył się turniej piłki ręcznej chłopców w ramach Powiatowej Licealiady Młodzieży. Zespoły podzielone zostały na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym.
Trzynastka nie była pechowa, wręcz przeciwnie turniej stał na wysokim poziomie, a większość spotkań była bardzo wyrównana o czym świadczą wyniki, które oscylowały wokół remisów. Faworyci, czyli drużyna PCE Chrzanów nie zawiedli. Jednak mecze z ZS Libiąż (w grupie) i z II LO Chrzanów zmusiły ich do maksymalnego wysiłku, a pierwszy mecz był również ozdobą całego turnieju. Libiążanie byli blisko sprawienia niespodzianki. Po pierwszej połowie prowadzili. „Fablokowcy” nie mogli powstrzymać M. Richerta, który żądlił przeciwnika rzutami z dystansu, dopiero w końcówce K. Studziński kilkoma indywidualnymi akcjami przesądził losy meczu.
W grupie B również nie brakowało emocji. „Nowe” Liceum w swoim pierwszym meczu zremisowało z ZSU-T Trzebinia, a w drugim pokonało „Staszica” grając z minuty na minutę coraz lepiej i tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Swoją szansę wykorzystali zawodnicy z Trzebini w dramatycznych okolicznościach wygrywając jedną bramką z I LO. Chrzanowianie przy stanie remisowym posiadali piłkę, lecz popełnili fatalny błąd na kilka sekund przed zakończeniem meczu z czego skorzystał K.Turaczyk zdobywając zwycięską bramkę z kontrataku.
Mecz o trzecie miejsce również posiadał swoją dramaturgię. Drużyna ZS Libiąż dzięki dobrej grze w obronie szybko zdobyła przewagę, kontrując Trzebinian. Na środku rozegrania świetnie spisywał się M. Burza, kończąc skutecznie akcje gospodarzy. W pewnym momencie podopieczni Grzegorza Solarskiego prowadzili nawet 12:4 i wydawało się że wynik jest przesądzony, jednak goście zaczęli odrabiać straty. Ostatecznie przegrywając tylko trzema bramkami.
W finale do przerwy prowadziło II LO. W drugiej połowie PCE szybko odrobiło straty i wyszło na prowadzenie dzięki wspaniałym interwencjom bramkarza i skuteczności K.Studzińskiego.
Wyniki:

Grupa A

PCE Chrzanów – ZS Libiąż 16 : 13
ZS Libiąż – ZSE-CH Trzebinia12 : 9
II LO Chrzanów – I LO Chrzanów 18:14

Grupa B

II LO Chrzanów – ZSU-T Trzebinia 9:9
ZSU-T Trzebinia – I LO Chrzanów10:9
PCE Chrzanów – ZSE-CH Trzebinia17:9

Mecz o III miejsce:

ZS Libiąż - ZSU-T Trzebinia 13 – 11

Mecz o I miejsce

PCE Chrzanów - II LO Chrzanów 16 – 11

Końcowa klasyfikacja:
1. PCE Chrzanów
2. II LO Chrzanów
3. ZS Libiąż
4. ZSU-T Trzebinia
5. I LO Chrzanów
6. ZSE-CH Trzebinia